Občianske združenie - Na trati, má hlavný cieľ prevádzkovať špecializované zariadenie pre autistické deti v Hrnčiarovciach nad Parnou s rovnakým názvom „Na trati“. Zámer vznikol z potreby umiestnenia detí so špeciálnymi potrebami do zariadení po dovŕšení tretieho roku života a s tým spojeným plánovaným nástupom matiek opätovne do zamestnania. Nakoľko je v trnavskom kraji málo zariadení, kde by naše deti prijali s nadšením a tie, ktoré boli ochotné, zase nespĺňajú požiadavky a predstavy rodičov o starostlivosti o ich špeciálne deti. V súčasnosti v trnavskom kraji sú etablované len štátne alebo súkromné Centrá špeciálno - pedagogického poradenstva (Centrum detskej reči v Trnave, Maják centrum v Seredi, Detské integračné centrum v Trnave), ktoré sa zameriavajú na diagnostiku, špeciálno – pedagogické, logopedické poradenstvo rodinám s deťmi so širokou škálou zdravotných postihnutí, či porúch učenia a správania. 

Prevádzka zariadenia bola dňa  2.1.2019 spustená.

Aktuálna výška mesačného poplatku pre poskytovanie sociálnej služby ( 8 hodín denne) je 400€ + stravné.

My sme dnes boli na parádnom výlete v Pustých Úľanoch. Veľmi pekne ďakujeme za privítanie a VIP prístup pani Kučerovej. Detičky si mali možnosť pozrieť veľké množstvo zvieratiek. Pohladkať ich, učesať, nakŕmiť. A nemalým lákadlom boli aj jazierka a budúca olympijská disciplína "hod kameňom do hĺbky" :-) Ešte raz veľmi pekne ďakujeme, že ste nás tak vrelo privítali. verím, že sa nevidíme posledný raz a akciu zopakujeme. @dvornassen Máte to tam nádherné!
https://www.facebook.com/dvornassen/

Ahojte. Tak my sme dnes konečne zahájili kúpaciu sezónu. Po chrípkovej sezóne sme sa ocitli všetci v plnej zostave v centre. Vypálilo to nad naše očakávania. Deti boli šťastím bez seba už z jazdy autobusom a to ešte len tušili, kam sa chystáme. Prezradilo nás totiž nafúknuté kúpacie koleso.  Odchod bol síce zaslzený, ale veríme, že nabudúce pochopia, že nešlo o jednorazovú záležitosť.

Od otvorenia prevádzky ubehli už tri celé mesiace a my sme toho stihli veľmi veľa. Oslávili sme narodeniny (Samko 10), meniny (Riško), Svetový deň povedomia o autizme a veľa iného. My sa tu jednoducho nenudíme. A najväčšiu radosť máme a veľký pocit zadosťučinenia, keď sa nám dostane spätnej väzby od rodičov, ako krásne napredujú "naše" deti aj v domácom prostredí. My v centre totiž pozorujeme progres u každého jedného z nich :-).

Naši vyslanci a zástupcovia sa dňa 1.12.2018 zúčastnili krásneho podujatia s názvom Deň bez bariér 2018 v Hlohovci

Takto nejako to u nás vyzeralo pri spustení prevádzky. Priestory komplet prerobené a zariadené. Bolo to vyšše pol roka tvrdej driny veľkého počtu dobrých ľudí.

Predstavujeme Vám našu senzorickú miestnosť, ktorú sme dokončili koncom novembra a to vďaka finančnej pomoci Nadácie Jána Korca a Nadácie SPP. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme.